Wycieczki trzydniowe

Wycieczki trzydniowe

lupa Wyszukiwarka
Wyspa Wolin i Uznam - Oceanarium w Stralsundzie

Wyspa Wolin i Uznam - Oceanarium w Stralsundzie

Ilość dni: 3

Program:

Dzień 1
Wyjazd o godz. 7:00. Zwiedzanie Fortu Gerharda. Uczniowie mogą na chwilę przenieść się w czasie i na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie fortu  ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego z pasowaniem na żołnierza oraz ćwiczeniem musztry. Wejście na najwyższą w Polsce latarnie morską. Przeprawa promowa do Świnoujścia, spacer wzdłuż portu do słynnego wiatraka „Stawa Młyny”. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2
Po śniadaniu wycieczka do Stralsundu. Zwiedzanie jednego z największych oceanariów w Europie. Zgromadzono tu około 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Dużą atrakcją jest sześciometrowy tunel pod akwarium, w którym zwiedzający będą mogli wpatrywać się w lasy alg morskich i obserwować życie homarów, krabów i żabnic. Spacer po zabytkowym porcie oraz Starym Mieście Stralsundu, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie, Międzyzdroje – promenada, aleja gwiazd, molo, Oceanarium, w któym możemy zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki oraz słodkowodne piękności – jesiotry, cichle, arapaimy oraz wiele innych. Spacer na najwyższy klif nad polskim morzem – Wzgórze Gosań. Wejście na punkt widokowy Zielonka, z którego widać zarówno Morze Bałtyckie, jak i rozlewiska wstecznej Delty Świny oraz Zalew Szczeciński. Odpoczynek nad Jeziorem Turkusowym, obiad. Powrót ok. godz. 21:00.

Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczi oraz miejsca wyjazdu.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia