Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe

lupa Wyszukiwarka
Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania

Ilość dni: 1

Stolica Wielkopolski słynie ze swojej bogatej gwary, ale przede wszystkim ze wspaniałych zabytków i bogatej historii. Znajduje się tutaj najstarsza polska katedra, położona w sercu miasta na Ostrowie Tumskim, w której pochowano pierwszych władców Polski. Jest również jednym z prawdopodobnych miejsc chrztu Mieszka I. Na Starym Rynku o godzinie 12 na ratuszowej wieży zobaczymy dwa trykające się koziołki. Wiąże się to z legendą, według której zwierzęta uciekły kucharzowi, który chciał je upiec na ruszcie. Koziołki na oczach całego rynku wbiegły na zegar ratuszowej wieży i zaczęły się bodzić rogami.


Program:

Wyjazd o godz. 8:00

Spacer z przewodnikiem po najstarszej części miasta Ostrowie Tumskim, miejscu, gdzie rozpoczęła się historia Polski. Zwiedzanie katedry z podziemiami. Przejazd na Stary Rynek, gdzie zobaczymy Ratusz, Farę - jeden z najpiękniejszych barokowych kościołów w Polsce oraz Wzgórze Przemysła. Na zakończenie weźmiemy udział w pokazie wypieku Rogali Świętomarcińskich w Rogalowym Muzeum Poznania oraz obejrzymy słynne poznańskie koziołki.

Powrót ok godz. 13:30

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników i miejsca wyjazdu.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia