Wycieczki autokarem po Europie

Wycieczki autokarem po Europie

lupa Wyszukiwarka
Włochy

Włochy

Ilość dni: 7

Wycieczka do Włoch

Dzień 1

Wyjazd z Polski około południa. W czasie przejazdu regularne przerwy i dłuższa przerwa przy polskiej granicy na posiłek we własnym zakresie. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię do Włoch.

Dzień 2

Przyjazd do Włoch w godzinach porannych. Zwiedzanie Werony – miasta Romea i Julii. Spacer po mieście od rzymskiego amfiteatru “Arena” aż do Casa Capuleti, gdzie znajduje się balkon Julii znanej ze słynnego szekspirowskiego dramatu. Przejazd na nocleg do jednej z miejscowości Wybrzeża Liguryjskiego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Pierwszą część dnia spędzimy na wizycie w Genui. Zobaczymy dom w którym urodził się Krzysztof Kolumb, największą latarnię morską we Włoszech, katedrę San Lorenzo, Piazza Ferrari i Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Resztę dnia poświęcimy na plażowanie i odpoczynek w naszym hotelu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
Uwaga: dla chętnych grup zamiast plażowania możliwy jest wyjazd do Turynu i zwiedzanie pierwszej stolicy Włoch (Piazza Castello, Palazzo Madama, Katedra ze słynnym całunem).

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd w stronę Toskanii i zwiedzanie stolicy tego regionu – Florencji. W czasie spaceru m.in.: Kościół św. Krzyża (wewnątrz) z grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Katedra Santa Maria del Fiore, Piazza della Signoria czy słynny Ponte Vecchio (Most Złotników). Po południu odwiedzimy, bijącą się o palmę pierwszeństwa najpiękniejszych miast Toskanii, miejscowość Lukka z bazyliką San Fernandino, katedrą San Martino i kościołem San Michele in Foro. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 5

Śniadanie. Na początek dzisiejszego zwiedzania Toskanii Piza i jej zabytki: Plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą (wejście dla chętnych), katedra Santa Maria Assunta i baptyserium. Następnie przejazd w samo serce słynnego włoskiego regionu winiarskiego Chianti do miejscowości San Gimignano i spacer po “średniowiecznym Manhattanie” ze słynnymi wieżami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mediolanu, włoskiej stolicy mody. Spacer po mieście: Piazza del Duomo ze słynną olbrzymią gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami najlepszych światowych marek i kawiarniami z wyższej półki. Przejście na Piazza della Scala przy którym znajduje się słynna opera La Scala. Czas dla grupy i przejazd powrotny do Polski.

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena wycieczki ustalana jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy i miejsca wyjazdu.

W spawie szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu tel. 61 - 8767674 lub biuro@maba.com.pl 

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia