Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe

lupa Wyszukiwarka
Toruń - Młyn Wiedzy

Toruń - Młyn Wiedzy

Ilość dni: 1

Toruń – miasto Kopernika i pierników jest jednym z najstarszych miast w Polsce, z wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO średniowiecznym zespołem miejskim. Turystów przeciągają tutaj nie tylko malownicze krajobrazy oraz wspaniała atmosfera panująca w mieście, ale także liczne zabytki. Na szczególną uwagę zasługuje XIV – wieczny ratusz, dziś muzeum z ciekawą kolekcją sztuki gotyckiej. Wizytówką miasta jest pomnik Mikołaja Kopernika z 1853 roku. Warto odwiedzić katedrę śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, w której ochrzczono Kopernika.

Wyjazd o godz. 6:30
Wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – świat interaktywnych urządzeń, dzięki którym uczestnicy badają zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody, wykonują eksperymenty i doświadczenia. Zwiedzanie Torunia - mury obronne, baszty, Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika (bez zwiedzania wnętrz), Rynek Staromiejski, pomnik Kopernika, pomnik skrzypka Flisaka i żab, czas na zakup tradycyjnych toruńskich pierników. Warsztaty wypieku pierników.

Powrót ok. godz. 20:00

Istnieje możliwość zamówienia obiadu – drugie danie z napojem, koszt 35 zł/os.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników i miejsca wyjazdu.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia