Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe

lupa Wyszukiwarka
Toruń

Toruń

Ilość dni: 1

Toruń – miasto Kopernika i pierników jest jednym z najstarszych miast w Polsce, z wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO średniowiecznym zespołem miejskim. Turystów przeciągają tutaj nie tylko malownicze krajobrazy oraz wspaniała atmosfera panująca w mieście, ale także liczne zabytki. Na szczególną uwagę zasługuje XIV – wieczny ratusz, dziś muzeum z ciekawą kolekcją sztuki gotyckiej. Wizytówką miasta jest pomnik Mikołaja Kopernika z 1853 roku. Od XIV wieku wielką atrakcją miasta są produkowane tutaj pierniki, których formy przygotowywali najlepsi snycerze. Uznawane za przysmak i dzieło sztuki zarazem, wypieki torunianie ofiarowywali nawet koronowanym głowom.

Wyjazd o godz. 7:00
Zwiedzanie Torunia - mury obronne, baszty, Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika (bez zwiedzania wnętrz), Rynek Staromiejski, katedra św. Janów, pomnik Kopernika, pomnik skrzypka Flisaka i żab, czas na zakup tradycyjnych toruńskich pierników. Seans astronomiczny w Planetarium oraz warsztaty wypieku pierników.

Powrót ok. godz. 20:00

Istnieje możliwość zamówienia obiadu w cenie 35 zł/os. (drugie danie z napojem)

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników i miejsca wyjazdu.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia