Wycieczki samolotem

Wycieczki samolotem

lupa Wyszukiwarka
Lizbona

Lizbona

Ilość dni: 5

Dzień 1 
Zbiórka uczestników na lotnisku (Warszawa, Berlin). Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Przejazd do Bairro Alto – wielokulturowej dzielnicy Lizbony, która słynie z życia nocnego, kawiarni, pubów. Zobaczymy panoramę miasta z punktu widokowego Sao Pedro de Alcantara. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów widokowych, z którego rozpościera się widok na wzgórze Alfama i Graca oraz całe centrum Lizbony. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 2 
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszej, tradycyjnej dzielnicy Lizbony – Alfamy. W labiryncie wąskich i stromych uliczek zobaczymy wiele ważnych i ciekawych zabytków. Przejazd zabytkowym żółtym tramwajem na wzgórze do zamku św. Jerzego. Z zamku rozciąga się piękna panorama miasta i portu. Spacer uliczkami Alfamy do kościoła i klasztoru św. Wincentego oraz dalej do Panteonu Narodowego, gdzie znajdują się grobu osób zasłużonych dla Portugalii. Krętymi uliczkami tej średniowiecznej dzielnicy przechodzimy do punktu widokowego Miradouro das Portas do Sol, skąd roztacza się jeden najpiękniejszych widoków na Alfamie. Zwiedzimy Katedrę Se, która jest najstarszą świątynią w mieście. W drugiej części dnia zwiedzimy dzielnicę Chiado, słynącą kiedyś z muzeów, teatrów i kawiarni. Zobaczymy ruiny klasztoru Karmelitów, kościół św. Rocha. Następnie udamy się do dzielnicy Baixa, zwiedzimy plac Rossio z okazałym gmachem Teatru Narodowego oraz posągiem króla Pedra IV oraz plac Comercio. Jest to część miasta, która najbardziej ucierpiała podczas trzęsienia ziemi w 1755 roku skutkiem czego została praktycznie wybudowana od nowa. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie dzielnicy Belem, gdzie zobaczymy jedną z wizytówek Lizbony – Wieżę Belem, zabytek wpisany na listę UNESCO. Spacer Avenida de Brasilia do Pomnika Odkrywców. Na monumencie widnieją posągi najwybitniejszych Portugalczyków epoki odkryć geograficznych. m.in. Vasco da Gamy, Pedro Alvaresa, Magellana oraz postać Henryka Żeglarza. Następnie zwiedzimy jeden z najcenniejszych zabytków Lizbony XVI wieczny Klasztor Hieronimitów. Budowla ta miała być symbolem potęgi Portugalii oraz siedzibą mnichów z zakonu św. Hieronima opiekujących się podróżnikami. W murach klasztoru zobaczymy m.in. sarkofag Vasco da Gamy. Przerwa na kawę i ciastko w cukierni, produkującej najsłynniejsze portugalskie ciastka Pasteis de Belem. Przejazd do Parku Narodów, gdzie odbyła się międzynarodowa wystawa Expo. Zobaczymy dworzec Oriente oraz zwiedzimy Oceanarium – jedno z największych na świecie. Spacer brzegiem Tagu (lub przejazd kolejką). Zobaczymy największą budowlę Portugalii – wieżę Vasco da Gama, która kształtem ma przypominać wygięty żagiel karaweli. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Sintry, malowniczo położonego miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer wąskimi, krętymi uliczkami Starego Miasta, gdzie zobaczymy z zewnątrz pałac królewski Palacio Nacional z charakterystycznymi dwoma białymi kominami. Zwiedzimy Quinta da Regaleira – niezwykłą rezydencję z rozległym ogrodem, podziemnymi przejściami i labiryntami. Przejazd do Pałacu Pena, który przypomina pałace z bajek Disneya. Zwiedzanie wnętrz pałacu oraz spacer po ogrodzie. Przejazd do Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Powrót do Lizbony, obiadokolacja. 

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, odprawa, przelot do Poznania.

Cena wycieczki ustalana jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, terminu i miejsca wylotu. Organizujemy wycieczki dla grup z całej Poslki. Zastrzegamy możliwość modyfikacji programu w zależności od godzin lotów. Zapraszamy do kontaktu i ustalenia szczegółów wycieczki biuro@maba.com.pl lub tel. 61 876-76-74.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia