Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe

lupa Wyszukiwarka
Kórnik - Rogalin

Kórnik - Rogalin

Ilość dni: 1

Zamek w Kórniku z XVI wieku otrzymał nową neogotycką szatę w wyniku przebudowy wykonanej w XIX wieku przez wybitnego architekta berlińskiego Karola Fryderyka Schinkla dla Działyńskich. Wnętrza zaaranżowane są w taki sposób, żeby dać poczucie zwiedzającemu, że jego właściciele dopiero stąd wyszli. Ma tu być tak, jakby gospodarze zaraz mieli usiąść, napić się herbaty, zagrać na harfie, odtworzyć partię szachów. Dawna magnacka rezydencja położona jest w zabytkowym parku przekomponowanym po 1840 roku w stylu angielskim na polecenie Tytusa Działyńskiego. Tytus i jego syn Jan żywo interesowali się dendrologią i sprowadzili do Kórnika wiele rzadkich roślin. 
Pałac w Rogalinie został wzniesiony w latach 1770-1782 roku. W stylowych wnętrzach mieści się ekspozycja Muzeum Narodowego w Poznaniu. W pałacowym parku rośnie kilkaset dębów. Trzy z nich nazwane zostały imionami legendarnych założycieli trzech państw słowiańskich: Lecha, Czecha i Rusa. Dla ochrony dębów, z których kilkadziesiąt ma obwód powyżej 5 m, utworzono w 1997 r. Rogaliński Park Krajobrazowy. 

Wyjazd o godz 8:00
Zwiedzanie Zamku Działyńskich w Kórniku, spacer po arboretum. Rogalin - zwiedzanie zespołu pałacowo - parkowego rodu Raczyńskich. Zobaczymy Gabinet Londyński i galerię antenatów. Spacer po parku do słynnych dębów.

Powrót ok. godz. 15:00

Grupa 40 - 45 osób
+4 bezpłatnie
35 - 39 osób
+3 bezpłatnie
30 - 34 osób
+3 bezpłatnie
25 - 29 osób
+2 bezpłatnie
Cena 90 zł 95 zł 105 zł 120 zł

Podane ceny obejmują:
- Przejazd autokarem
- Opiekę pilota, przewodnika
- Ubezpieczenie NNW w Signal Iduna do 10000 zł
- Bilety wstępu


Kalkulacje dotyczą grup z Poznania i najbliższej okolicy.
Dla grup z innych regionów ceny ustalamy indywidualnie.

 

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia