Wycieczki samolotem

Wycieczki samolotem

lupa Wyszukiwarka
Gruzja - królestwo złota i wina

Gruzja - królestwo złota i wina

Ilość dni: 8

Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku (Poznań, Warszawa, Wrocław, Gdańsk lub Berlin). Wylot do Kutaisi. Przejazd do zjawiskowej jaskini Prometeusza. Po godzinnym spacerze w jaskini zwiedzimy też wielki monastyr Gelati z listy UNESCO, gdzie pochowani są liczni królowie Gruzji. Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu w Kutaisi.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Spacer po starym mieście w Tbilisi, m. in. przez plac z artystyczną krzywą wieżą, wizyta w najstarszej budowli Tbilisi – kościele Anczischati, przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe i wizyta w dzielnicy łaźni siarkowych. Wieczorem kolacja w restauracji z pokazem tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do miasteczka Signagi. Zwiedzanie klasztoru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – misjonarka żyjąca w IV wieku, która ochrzciła kraj. Spacer po starym mieście i murach obronnych. Przejazd do regionu Kachetii, światowej kolebki winiarstwa. Zwiedzanie dwóch lokalnych wytwórni win, połączone z darmowymi degustacjami, wizyta w wykutych w skale tunelach gdzie leżakują tysiące butelek. Możliwość zakupu w korzystnych cenach win, koniaku i czaczy – mocnego destylatu z winogron. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do miasteczka Telawi, nocleg w hotelu.

Dzień 4 
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Mcchety – prastarej stolicy Gruzji. Zwiedzanie klasztoru Samtawro i katedry Sweti Cchoweli (XI w.). Znajduje się tu nekropolia królów Gruzji i wiele znaczących dla chrześcijaństwa relikwii, związanych z czasami biblijnymi. Przejazd do klasztoru Dżwari (VII w.) leżącego na pobliskim wzgórzu. Dalszy transfer w góry Wielkiego Kaukazu tzw. Gruzińską Drogę Wojenną. Wieczorem przyjazd do pensjonatu w górach Kaukazu, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Rano przed śniadaniem, przy dobrej widoczności, krótka wyprawa 4x4 do podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047m). Zobaczymy tam klasztor Św. Trójcy (Cminda Sameba). Powrót do hotelu, śniadanie. Powrót przez Kaukaz do centralnej Gruzji. Po drodze postoje przy naturalnych źródłach wody mineralnej oraz na platformie widokowej (2200m). Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri leżącego nad wielkim Zalewem Żinwalskim. Dłuższy transfer do południowej Gruzji do miasteczka Borżomi - najsłynniejszego gruzińskiego uzdrowiska. Spacer po parku zdrojowym, degustacja wody mineralnej wprost ze źródła. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze, m. in. oryginalnych przetworów z szyszek, orzechów, rokitnika etc. Przejazd do miasta Achalcyche. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6
Śniadanie. Podróż do skalistego kanionu rzeki Kury. Zwiedzanie prastarych zabytków:  monumentalnego skalnego miasta Wardzii i prehistorycznej twierdzy Saro. Powrót do miasta Achalcyche, zwiedzanie turecko-gruzińskiego zamku Rabat. Przejazd do miasta Kutaisi. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Kutaisi.

Dzień 7
Śniadanie. Wyjazd w okolice Batumi. Zwiedzanie ogromnego Ogrodu Botanicznego pełnego egzotycznych drzew. Spacer w centrum Batumi, m. in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców, nadmorskiej promenadzie. Czas wolny, możliwość kąpieli w Morzu Czarnym. Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd w okolice Kutaisi. Nocleg w hotelu.

Dzień 8
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko Wylot do Polski. 

Cena wycieczki ustalana jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, terminu i miejsca wylotu. Organizujemy wycieczki dla grup z całej Poslki. Zastrzegamy możliwość modyfikacji programu w zależności od godzin lotów. Zapraszamy do kontaktu i ustalenia szczegółów wycieczki biuro@maba.com.pl lub tel. 61 876-76-74.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia