Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe

lupa Wyszukiwarka
Gołuchów - Ośrodek Kultury Leśnej

Gołuchów - Ośrodek Kultury Leśnej

Ilość dni: 1

Historia zamku wznoszącego się w Gołuchowie liczy ponad 400 lat. Bryła zamku – po restauracji w XIX wieku – tylko pozornie ma jednolity charakter renesansu francuskiego. W rzeczywistości jej obecny kształt to rezultat trzech faz budowlanych. Pod tarasem dziedzińca ukryte są najstarsze fragmenty zamku – piwnice z II połowy XVI wieku. Wraz z fundamentami belwederu i trzech widocznych z dziedzińca wież, są jedyną pozostałością dworu obronnego wzniesionego około 1560 roku przez starostę radziejowskiego - Rafała Leszczyńskiego. Druga faza budowlana związana jest z  synem Rafała – Wacławem Leszczyńskim, kasztelanem i wojewodą kaliskim, kanclerzem wielkim koronnym. Odziedziczył on Gołuchów w 1592 roku, a w początkach XVII wieku przekształcił go w okazałą rezydencję magnacką.


Wyjazd o godz 8:00

Gołuchów - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych pałaców w Wielkopolsce. Stanowi on wspaniały przykład francuskiego renesansu i szczyci się niezwykłą ponad 400 letnią historią. Spacer po parku – arboretum. Wizyta w Ośrodku Kultury Leśnej - ścieżka dydaktyczna oraz Pokazowa Zagroda Zwierząt, w której żyją żubry, koniki polskie, daniele i dziki.

Powrót ok. godz. 16:00

Cena uzależniona od liczby uczestników:

Grupa 40 - 45 osób
+4 bezpłatnie
35 - 39 osób
+3 bezpłatnie
30 - 34 osób
+3 bezpłatnie
25 - 29 osób
+2 bezpłatnie
Cena 95 zł 100 zł 110 zł 125 zł

Podane ceny obejmują:

- Przejazd autokarem
- Opiekę pilota, przewodnika
- Ubezpieczenie NNW w Signal Iduna do 10000 zł
- Bilety wstępu


Kalkulacje dotyczą grup z Poznania i najbliższej okolicy.
Dla grup z innych regionów ceny ustalamy indywidualnie.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia