Wycieczki trzydniowe

Wycieczki trzydniowe

lupa Wyszukiwarka
Gdynia - Sopot - Hel

Gdynia - Sopot - Hel

Ilość dni: 3

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania Gdyni, miasta które jeszcze na początku XX wieku było rybacką wsią. Prawa miejskie otrzymała w 1926 roku. Miasto rozrastało się w sposób imponujący i, co najważniejsze, ten rozwój trwa do dziś. W Gdyni działa drugi największy port w Polsce specjalizujący się przede wszystkim w przeładunkach. Skwer Kościuszki to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni. Największą atrakcją są dla wszystkich na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie, najsłynniejsze to Dar Pomorza i ORP Błyskawica. Drugiego dnia wycieczki zwiedzimy Hel -  zadziwiający półwysep, bez którego trudno sobie wyobrazić mapę Polski. Amerykański serwis The World Geography w swoim rankingu najbardziej zdumiewających półwyspów świata umieścił Półwysep Helski na 6. miejscu. Półwysep rozciąga się na długości 34 km i ma szerokość od 150 m do 3 km.

Program:

Dzień 1
Wyjazd o godz. 7:00, spacer po Skwerze Kościuszki w Gdyni - zobaczymy cumujące przy nadbrzeżu zabytkowe statki i żaglowce. Zwiedzanie okrętu Dar Pomorza oraz wizyta w Akwarium Gdyńskim. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem spacer nad morze.


Dzień 2
Śniadanie, zwiedzanie Półwyspu Hel – fokarium, port, zabytkowe chaty rybackie, przejście na Cypel Helski, Muzeum Rybołówstwa z ciekawą ekspozycją starych kutrów i łodzi. Spacer po Władysławowie - Aleja Gwiazd Sportu. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, wieczorem dyskoteka.


Dzień 3

Śniadanie, pobyt w Centrum Nauki Experyment – wystawa interaktywnych urządzeń, które inspirują i uczą kreatywności, pozwalają na prowadzenie eksperymentów i doświadczeń w formie zabawy. Spacer po molo w Sopocie, obiad. Powrót ok godz. 21:00.

Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczi oraz miejsca wyjazdu.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia