Wycieczki samolotem

Wycieczki samolotem

lupa Wyszukiwarka
Czarnogóra

Czarnogóra

Ilość dni: 8

Dzień 1 
Zbiórka uczestników na lotnisku (Poznań, Warszawa, Wrocław, Gdańsk lub Berlin). Przylot na lotnisko w Podgoricy, transfer z lotniska do hotelu w Budwie (około 1 godzina). Po zakwaterowaniu krótki spacer po centrum miasta, czas wolny na pierwsze kąpiele morskie, obiadokolacja.

Dzień 2 
Po śniadaniu udamy się na tzw. Montenegro Tour - przejdziemy najbardziej malowniczą trasą Czarnogóry Pierwszy postój w Cetinje -historyczna stolica kraju. Dalszy przejazd przez Park Narodowy "Lovćen", zjedziemy słynnymi serpentynami do Kotoru. Zwiedzanie miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Powrót do Budwy, gdzie przespacerujemy się po starówce, Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3 
Po wcześniejszym śniadaniu przejedziemy w głąb kraju malowniczą trasą przez kanion rzeki Moraczy, gdzie zatrzymamy się w monastyrze o tej samej nazwie. Później dojedziemy na słynny most na rzecze Tara skąd będziemy podziwiać najgłębszy kanion Europy. Przerwa na zdjęcia i dla chętnych - przejazd tyrolką. W dalszej części wycieczki udamy się do Zabljaka - jest to zimowa stolica Czarnogóry. Krótki spacer nad Czarny Staw. Powrót nad czarnogórskie wybrzeże, obiadokolacja.

Dzień 4 
Śniadanie, przejazd na punkt widokowy, gdzie rozciąga się wspaniała panorama na Sveti Stefan - malowniczą miejscowość położoną na półwyspie. To jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na czarnogórskim wybrzeżu. Następnie udamy się do Starego Baru - największa i najciekawsza strefa archeologiczna w Czarnogórze. Zobaczymy pozostałości miasta twierdzy, które zostało odbite z rąk tureckich w 1878 roku. Podjedziemy również pod "starą maslinę" - najstarsze drzewko oliwne na Bałkanach (a może i w Europie). Przejazd do Ulcinj, centrum albańskiej społeczności w Czarnogórze. Spacer po malowniczej starówce, odpoczynek na piaszczystej Wielkiej Plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 5 
Śniadanie, całodniowy relaks na plaży, obiadokolacja.

Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka do Albanii. Przejazd do Szkodry, gdzie zwiedzimy górującą nad miastem twierdzę Rozafa. Przejazd do Kruji, pierwszej historycznej stolicy kraju. Zwiedzanie Białego Zamku Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii. Czas wolny na lokalnym najstarszym w kraju bazarze. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7
Śniadanie, malowniczy rejs statkiem po Boce Kotorskiej podczas którego będziemy mieli możliwość podziwiać bajkowy krajobraz czarnogórskiego wybrzeża. Zobaczymy miasteczka Hercog Novi oraz Perast. Plażowanie w urokliwej zatoce Žanice oraz kąpiel w błękitnej jaskini. Zwiedzanie katolickiego kościoła „Gospa od Škrpelja”, położonego na sztucznej wyspie. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer w stronę lotniska. Po drodze zatrzymamy się nad J. Szkoderskim - jest to największe jezioro na Bałkanach, jedna z ostatnich ostoi pelikanów w Europie. udamy się na 2-godzinny rejs podczas którego będziemy mogli podziwiać ptactwo jak i rozkoszować się przysmakami czarnogórskimi (lunch przed wylotem do kraju). Po rejsie kontynuujemy transfer na lotnisko. Wylot do kraju.

Cena wycieczki ustalana jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, terminu i miejsca wylotu. Organizujemy wycieczki dla grup z całej Poslki. Istnieje możliwość modyfikacji programu, wydłużenia lub skrócenia wycieczki. Zapraszamy do kontaktu i ustalenia szczegółów wycieczki biuro@maba.com.pl lub tel. 61-876-76-74.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia