Wycieczki czterodniowe

Wycieczki czterodniowe

lupa Wyszukiwarka
Bieszczady

Bieszczady

Ilość dni: 4

Bieszczady uważane są przez wielu turystów za najpiękniejsze polskie góry. Największą atrakcją przyrodniczą Bieszczad są wysokogórskie łąki, czyli połoniny. Ich pochodzenie jest naturalne, choć intensywna niegdyś gospodarka pasterska, a w szczególności wypas wołów, przyczyniła się do obniżenia górnej granicy lasu, a tym samym znacznego poszerzenia połonin. Obecnie wszystkie połoniny leżą w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego i niemal w całości są objęte ścisłą ochroną. Bieszczadzki Park Narodowy jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. 80 proc. jego powierzchni pokrywają lasy, w których polują wilki, rysie i niedźwiedzie i orły, a spokoju szukają żubry i łosie.

Program:

Dzień 1
Wyjazd o godz. 6:00 zwiedzanie malowniczo położonego Parku Etnograficznego w Sanoku, który pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2 
Po śniadaniu wycieczka górska po Połoninie Wetlińskiej. Przejście do schroniska Chatka Puchatka, gdzie zobaczymy piękną panoramę na najwyższe szczyty Bieszczad. Powrót do ośrodka, obiadokolacja. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dzień 3
Śniadanie, rejs statkiem po Zalewie Solińskim, obejrzenie największej zapory wodnej w Polsce. Wizyta w Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach – park miniatur z makietami najstarszych drewnianych kościołów i cerkwi. Przejazd do Leska, gdzie zwiedzimy synagogę obronną (jedyny tego typu obiekt w Polsce), cmentarz żydowski oraz Kamień Leski - dawny kamieniołom, z którego rozciąga się wspaniały widok na Góry Słonne i Bieszczady. Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie, Łańcut - zwiedzanie jednej  z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, dawnej siedziby Lubomirskich i Potockich, obiad. Powrót w godzinach wieczornych.

Dokładną cenę wycieczki ustalamy po wysłaniu przez Państwa zapytania, w którym prosimy o podanie wielkości grupy, wieku uczestników, terminu wycieczi oraz miejsca wyjazdu.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia