Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe

lupa Wyszukiwarka
Rezerwat przyrody - Czeszewski Las

Rezerwat przyrody - Czeszewski Las

Ilość dni: 1

Rezerwat „Czeszewski Las" to najstarszy rezerwat w Wielkopolsce, którego korzenie sięgają roku 1907. Wówczas liczył zaledwie 0,7 ha ale był pierwszym w regionie obszarem, objętym ochroną prawną. Przez wzgląd na niezwykłą w skali kraju bioróżnorodność, czyli bogactwo gatunków fauny i flory, z całą pewnością Czeszewski Las możemy nazwać „Małą Białowieżą". W chwili obecnej rezerwat liczy sobie ponad 222 ha i jest sercem Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego, jednego z najpiękniejszych miejsc w Wielkopolsce. Lasy łęgowe uroczyska Czeszewo, wraz z lasami rozciągającymi się wzdłuż Warty stanowią największy i najlepiej zachowany kompleks lasów łęgowych w Wielkopolsce i prawdopodobnie również w Europie. 


Wyjazd o godz. 8:00

Wizyta w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Czeszewie, spotkanie z leśniczym – prelekcja na temat lasu, jego mieszkańców, unikatowych owadów i ptaków zamieszkujących tę część Wielkopolski. Zwiedzanie sali z makietą prezentującą walory przyrodnicze starorzecza rzeki Warty, projekcja filmu. Uczestnictwo w interaktywnej zabawie „Instalacja rzeka” - dzieci poznają obieg wody w przyrodzie. Przeprawa promem przez Wartę i spacer ścieżką przyrodniczą „Stare Dęby”. Na zakończenie odpoczynek na polanie, konkurs przyrodniczy oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek (kiełbaski we własnym zakresie).

Powrót ok godz. 14:30


Cena uzależniona od liczby uczestników:

Grupa 40 - 45 osób
+4 bezpłatnie
35 - 39 osób
+3 bezpłatnie
30 - 34 osób
+3 bezpłatnie
25 - 29 osób
+2 bezpłatnie
Cena 70 zł 75 zł 85 zł 100 zł

Podane ceny obejmują:

- Przejazd autokarem
- Opiekę pilota
- Ubezpieczenie NNW w Signal Iduna do 10000 zł
- Bilety wstępu

Kalkulacje dotyczą grup z Poznania i najbliższej okolicy.

Dla grup z innych regionów ceny ustalamy indywidualnie. Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski.

Formularz rezerwacji
*Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji w Polityka Prywatności.

Ubezpieczenia i partnerzy
linia
linia
linia
linia